Karol Karski, czyli Ordynacka w PiSOglądasz archiwalną wersję tematu "Karol Karski, czyli Ordynacka w PiS" z forum www.ivrp.pl/

Strona 1 z 11


TLMaxwell - Pią 30 Lis, 2007 11:01

Wiem, że DZIENNIK to organ PO, a Włodzimierz Czarzasty to.... (niedomówienie), ale:
Karolu, my Cię do serca przytulimy
Karol Karski stał się nieoczekiwanie centralną postacią w PiS. Partyjnego szefa dyscypliny atakuje Kazimierz Ujazdowski, który ma ostatnio w PiS poważne kłopoty. Były minister kultury wytknął Karskiemu znajomość z Włodzimierzem Czarzastym i członkostwo w Stowarzyszeniu Ordynacka. Karski znajomości się wypiera, ale Czarzasty w rozmowie z DZIENNIKIEM potwierdza słowa Ujazdowskiego.
(DZIENNIK 29.11.2007)
Anna Monkos: Karol Karski powiedział wczoraj: "Według stanu mojej świadomości nie byłem członkiem Stowarzyszenia Ordynacka". Potem dodał, że może raz się pojawił na spotkaniu. Jak to właściwie było?
Włodzimierz Czarzasty: Nie zajmuję się jakoś specjalnie panem Karolem Karskim. Stowarzyszenie Ordynacka liczy 5 tys. członków. Gdybym obserwował wszystkich byłych ministrów i posłów, w tym prezydenta i premierów, to straciłbym głowę. Pan Karol Karski nie był taką postacią, która by mi imponowała. Nie może się jednak wyprzeć, że jest ze środowiska Ordynackiej.
Czyli teraz Karol Karski do Ordynackiej nie należy?
Nie orientuję się, czy się w nocy wypisał, czy się w nocy zapisał. Ja nie będę sprawdzał deklaracji poszczególnych osób. Nie jest to tak fascynująca postać, żebym się nią zajmował i sprawdzał, czy wypisał deklarację. Tym bardziej że jest to decyzja Karskiego i on za nią odpowiada. Ja nie jestem od tego, żeby ujawniać, kto jest członkiem Ordynackiej, a kto nie.
A jak długo Karski należał do Ordynackiej?
Nie wiem. Nie sprawdzałem.
A legitymację miał?
Nie śledzę legitymacji pana Karskiego, tak jak nie śledzę legitymacji pana prezydenta Kwaśniewskiego.
Mówił pan, że Karski dostał odznaczenie od Aleksandra Kwaśniewskiego. Za co?
Wiem to na pewno. Na wniosek naszego środowiska, na początku 2000 roku - nie wiem dokładnie, czy był to rok 2000, czy 2001, w związku z 50-leciem ZSP, którego pan Karski był prominentnym działaczem, o czym na skutek członkostwa w PiS zapomniał - dostał odznaczenie od Kwaśniewskiego. Nie pamiętam, czy był to złoty, czy srebrny krzyż zasługi.
Przyjął to odznaczenie?
Przyjął, przyjął.
Rozumiem, że Karski był aktywnym działaczem ZSP?
Moim zdaniem Ordynackiej również. I uważam, że powinien być z tego dumny.
Mówi pan, że był "prominentnym działaczem". Szefem głównej komisji rewizyjnej. To było wysokie stanowisko? Miał wpływ na całe stowarzyszenie?
Był szefem Głównej Komisji Rewizyjnej. To jedna z najważniejszych funkcji w każdym stowarzyszeniu i w każdej partii. Na pewno miał duży wpływ na to, co się działo w ZSP. Przypomnę, że najsłynniejszym szefem komisji rewizyjnej w ZSP był Ryszard Kalisz. Karski był trzy lub cztery kadencje po nim.
ZSP uchodzi za reżimową przybudówkę władzy komunistycznej. Trudno zaprzeczyć, że ludzie szli tam raczej z konformizmu.
Jedni szli do przybudówki ówczesnej władzy, która się nazywała ZSP. Inni natomiast do przybudówki późniejszej władzy, która się nazywała NZS. Jedni mieli pozytywne motywacje, inni negatywne. Ja znam głównie takich, którzy się kierowali pozytywną motywacją.
I jeśli będzie taka potrzeba, to przyjmiecie go z powrotem?
Nie wiem, czy z powrotem. Bo nie wiem, czy się wypisał. Mogę Karolowi Karskiemu poradzić prosto z serca: nie zdradza się i nie kala własnego gniazda! Nie zapomina się o swojej przeszłości i korzeniach. Nie wypiera swojego podwórka, co teraz w PiS jest modne. Jako lider Ordynackiej mówię więc: Karolu, jest dla ciebie u nas miejsce. Jak zostaniesz odrzucony przez PiS, my cię na pewno do serca, jak zwykle, przytulimy. Bo razem z nami zaczynałeś, i razem z nami skończysz.Trapp - Pią 30 Lis, 2007 11:19

Był szefem Głównej Komisji Rewizyjnej.

Czyli do sądu partyjnego kwalifikacje ma

Trapp - Pią 30 Lis, 2007 13:19

Oj chyba jeszcze będzie awantura

Karski nie może osądzić Ujazdowskiego
Mariusz Goss 30-11-2007, ostatnia aktualizacja 30-11-2007 12:42
Krzysztof Dudek, szef klubu radnych PiS w sejmiku województwa łódzkiego domaga się odwołania Karola Karskiego z funkcji rzecznika dyscypliny partyjnej. Odmawia byłemu członkowi Zrzeszenia Studentów Polskich moralnego prawa do rozstrzygania o tym kogo można usuną partii prawicowej.

autor zdjęcia: Robert Gardziński
źródło: Fotorzepa
+zobacz więcej– Karol Karski w swojej młodości wybrał wspieranie zrzeszenia, które w swej działalności wspierało PRL – stwierdził Krzystof Dudek. – W tym czasie Ujazdowski walczył z ustrojem komunistycznym. Ma piękny i nieposzlakowany życiorys.

Dudek zapowiedział, że w razie braku reakcji ze strony władz PiS zrezygnuje z przewodniczenia klubowi i zastanowi się nad swoją przeszłością w partii. Dudka wsparł Wojciech Walczak, jeden przywódców strajku studenckiego z 1981 r., a dziś członek Prawicy Rzeczypospolitej i radny należący do koła PiS. – Jeśli będzie przyzwolenie na działalność Karskiego, wraz z innymi członkami klubu, związanymi z Markiem Jurkiem, wystąpimy i utworzymy własne koło w sejmiku.


http://www.rp.pl/artykul/2,73180.html

TLMaxwell - Pią 30 Lis, 2007 14:12

Oj chyba jeszcze będzie awantura

I dobrze!


bateria helska - Pią 30 Lis, 2007 14:17

Cóż, klasyk mawiał: "najważniejsze są kadry".
Karskiemu i Suskiemu trzeba przydzielić zasadzenie sześciu milionów "drzewek pokoju". O jaki pokój się rozchodzi? Nieważne. Byleby sadzili.

Wojtek K - Pią 30 Lis, 2007 14:36

Cóż, klasyk mawiał: "najważniejsze są kadry".
Karskiemu i Suskiemu trzeba przydzielić zasadzenie sześciu milionów "drzewek pokoju". O jaki pokój się rozchodzi? Nieważne. Byleby sadzili.


Moga sadzic byle nie w lesie Piskorskiego

Strona 1 z 11


Podobne wątki

Rokita w PO Rokita w PiS
Dziekuje ci PiS, dziekuje wam Kaczynscy
Jarek nie będzie premierem jeśli będzie PiS-PO
Hyundai Qarmag - czyli Hyundai znowu atakuje
  • tapety;darmowe;na;sony;erikson;k310i
  • spoldzielnia mieszkaniowa kondratowicza
  • drin za drinem melodia
  • przepisanie;siEA;do;innej;klasy
  • przepisy o postepowaniu
  • jak spakowac na kilka partów
  • Barbara Bouchet
  • instrukcja wavecom q2406b
  • szyby Jaan Białystok
  • Zbiór tematów z for dyskusyjnych !! Start